Údaje o MŠ

číslo účtu MŠ

www.ms-valtice.cz

1384055389/0800

Mateřská škola je pětitřídní, o 113 dětí pečuje 15 zaměstnanců, z toho 9 pedagogů. Všechny třídy jsou od školního roku 2003/2004 věkově smíšené a jsou v nich rovnoměrně zastoupeny děti všech věkových kategorií. Všichni zaměstnanci jsou povinni řídit se vnitřním a organizačním řádem školy. Rodiče jsou povinni respektovat školní řád.

Naše mateřská škola má pět tříd. Je pavilonového typu se samostatnými vchody pro každou třídu. Ve všech pěti třídách je celodenní provoz. V posledních letech dosáhla škola vysoké úrovně ve svém vybavení. Je vybavena pračkou, ledničkami, mikrovlnnými troubami, myčkami na nádobí, potřebným kancelářským vybavením (počítače, tiskárny, kopírka). Škola má ve sklepních prostorách prádelnu, sušárnu, sklad a kotelnu.

Platby v MŠ:

a) Podle zákona 561/2004 Sb. (Školský zákon) a podle prováděcí vyhlášky č. 14/2005 Sb. o předškolním vzdělávání, je stanoveno:

- Děti, které chodí do posledního ročníku MŠ mají předškolní vzdělávání bezúplatné

- Úplata za předškolní vzdělávání je pro dané období stanoveno na 400,- měsíčně. Číslo účtu MŠ: 1384055389/0800

- Osvobozen od úplaty bude zákonný zástupce dítěte, který pobírá sociální příplatek, nebo fyzická osoba, která o dítě osobně pečuje a pobírá dávky pěstounské péče.

- Rodiče, kterých se týká osvobození, podají v mateřské škole žádost o osvobození na příslušném formuláři a prokáží tuto skutečnost potvrzením o přiznání sociálního příplatku.

• školné můžete platit buď převodem na číslo účtu 1384055389/0800 , nebo v hotovosti ve školce (v ředitelně u paní Evy Buršíkové).

Docházka dětí je pravidelně ve třídách zaznamenávána. Rodiče mohou děti vodit podle vlastní potřeby, (nejpozději však do 8:45). Přivedou-li své dítě později (po dopolední svačince) budou o pozdním příchodu dítěte informovat třídní učitelku předem.

Docházka a způsob omlouvání:

Omlouvání dětí se vyžaduje předem, není-li nepřítomnost předem známa, omluví rodiče dítě své učitelce neprodleně buď telefonicky nebo osobně.  Pokud bude nepřítomnost delšího rázu, je třeba to projednat s ředitelkou školy.

Nebude-li dítě docházet do mateřské školy bez omluvy déle jako 15 dnů, bude na jeho místo přijato další dítě.

Počet pedagogických pracovnic:7